2D digitální profilprojektor HITEC

Výrobce

Společnost DEOM je v České republice a na Slovensku zástupcem německé společnosti HITEC, nabízející měřicí techniku pro kontrolu rozměrů. Významná je pak zejména oblast optických měřicích přístrojů, které navrhuje a vyrábí téměř třicet let.

PŘÍSTROJE

 • Optická 2D kontrola rozměrů
 • Velmi rychlé měření včetně měrového protokolu
 • Vhodné pro kusové i sériové měření
 • Pracují bezproblémově v laboratoři, tak i ve výrobě
 • Ovládací software v češtině
 • Statistické vyhodnocení naměřených hodnot

QCM

 • Stolní 2D digitální profilprojektor
 • Vhodný pro kusové i sériové měření
 • Rychlé měření bez potřeby přesného založení
 • Automatické rozpoznání součástky
 • Jednoduché ovládání
 • Možnost ovládat dotykově
Typ 320 570 950
Měřicí rozsah XY (mm) 32 x 24 57 x 42 95 x 72
Přesnost (µm)* 4 + L/50 4,5 + L/50 7,5 + L/50
Hloubka ostrosti (mm) 21 67 192

*Přesnost závisí na podmínkách prostředí.

2D digitální profilprojektor

2D digitální profilprojektory slouží pro jednoduchou a rychlou kontrolu rozměrů výrobků. Principem měření přístrojů HITEC je snímání měřené součásti CCD kamerou a následné odměření na nasnímaném obrazu. Přístroj zároveň barevně vyhodnotí odchylky od nominálních hodnot a zobrazí je na měřeném výrobku.

Díky kombinaci kvalitního přístroje a jednoduchého softwaru jsou tyto profilprojektory vhodné na rychlou dílenskou kontrolu i pro nezkušené operátory.

Předváděcí středisko

Ze zkušenosti víme, že jednou z nejdůležitějších věcí při výběru vhodného zařízení je přesvědčit se na vlastní oči a že nejlepší prezentace je přímo na dílech, které potřebujete kontrolovat.

Všechny druhy měřicích systémů HITEC Vám rádi představíme v našem předváděcím středisku nebo přímo u Vás ve firmě.

Proto neváhejte a v případě zájmu o ukázkové měření u nás nebo ve Vaší firmě nás kontaktujte.

SERVIS

 • Kalibrace a pravidelná údržba
 • Opravy
 • Náhradní díly

Pro přístroje HITEC poskytujeme kompletní servis, který zajišťují naši technici. Díky tomu jsme schopni pohotově řešit případné servisní zásahy.

Kalibrace a pravidelná údržba

Na území České republiky a Slovenska provádíme jako jediní technickou kalibraci všech námi nabízených optických měřicích přístrojů HITEC včetně ověření jejich přesnosti. Díky modernímu přístupu a pomůckám zvládáme provést celou kalibraci během jednoho dne.

Přístroje HITEC jsou ve své podstatě bezúdržbové, respektive na obsluhu není kladen zvláštní požadavek z hlediska pravidelné údržby (stačí dbát na čistotu vnějších krytů). Veškerá pravidelná údržba je prováděna při kalibraci, kdy je přístroj seřízen, důkladně vyčištěn a prohlédnut našimi servisními techniky.

Opravy

Samozřejmostí pro nás je provádění záručních a mimozáručních oprav dodávaných přístrojů. Zařízení je možné diagnostikovat online, díky čemuž jsme schopni řešit některé závady bez servisního zásahu.

Náhradní díly

Vzhledem k unikátní technologii měřicího systému HITEC objednáváme náhradní díly přímo od výrobce. V případě náročnější opravy je možné domluvit zapůjčení náhradního zařízení. O kvalitě konstrukce přístrojů HITEC svědčí fakt, že nemají žádné spotřební díly, které je nutné pravidelně měnit.

CHCI VĚDĚT VÍCE

SLUŽBY

 • Pronájem přístroje
 • Programování
 • Zakázkové měření
 • Zakládací přípravky

Pronájem přístroje

Potřebujete měřit své výrobky pouze po určitou dobu (například během projektu) nebo potřebujete více času na rozhodnutí o koupi měřicího stroje? Pak právě pro Vás nabízíme službu pronájmu měřicího přístroje HITEC.

Zakázkové měření

Díky moderně vybavenému měřicímu středisku v Praze jsme schopni nabídnout službu zakázkového měření, a to jak pro kusové, tak pro sériové měření. Naše středisko je vybaveno optickým měřicím přístrojem HITEC s maximálním měřicím rozsahem 95x72 mm.

Programování

Rádi Vám vytvoříme na míru automatické měřicí programy podle Vašich požadavků. Tuto službu uvítáte především v případě, že potřebujete začít měřit své součástky jednoduše a co nejdříve po instalaci nového zařízení nebo pokud budete vytíženi měřením a nebudete mít současně kapacitu vytvářet nové měřicí programy.

Zakládací přípravky

Pro naše zařízení jsme schopni vyrobit zakládací přípravky pro uchycení Vašich součástek. Tyto přípravky jsou vhodné pro měření součástek, které nejsou schopné samovolně stát na měřicím stolku, nebo pro měření velkého množství součástek najednou (tzv. sériové měření).

Přípravky děláme na zakázku dle přání a požadavků zákazníka.

CHCI VĚDĚT VÍCE

ŠKOLENÍ

 • Úvodní zaškolení
 • Individuální školení

Úvodní zaškolení

Po instalaci nového optického měřicího přístroje automaticky provedeme i zaškolení obsluhy, které obsahuje seznámení s ovládacím softwarem, tvorbu měřicích programů a jejich vyhodnocení. Ovládací software je velmi jednoduchý (programování probíhá pomocí ikon, nikoliv psaním složitého kódu), a proto obvykle stačí dvoudenní školení.

Individuální školení

Našim zákazníkům nabízíme i formu individuálního školení přesně podle jejich potřeb. Podle toho se odvíjí délka a místo školení. Můžeme připravit jednodenní či několikadenní školení, a to jak u Vás na pracovišti, tak v našem měřicím středisku v Praze.

CHCI VĚDĚT VÍCE

PODPORA

Přístroje pouze neprodáváme. Současně Vám nabízíme širokou škálu souvisejících služeb:

 1. rádi Vám pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího měřicího zařízení podle potřeb Vaší výroby;
 2. zajistíme externí financování nákupu a dopravu zařízení až k Vám;
 3. provedeme instalaci, kalibraci a počáteční zaškolení;
 4. problémy zvládáme vyřešit po telefonu, e-mailem, či vzdálenou správou;
 5. provádíme individuální školení;
 6. nabízíme tvorbu měřicích programů, výrobu zakládacích přípravků, ale i pronájem měřicího přístroje či zakázkové měření.

Nevíte, kterou velikost přístroje HITEC zvolit? Máte problém s tvorbou měřicího programu? Chová se zařízení neobvykle? Neváhejte kontaktovat tým firmy DEOM.