Nevíte si rady? Zavolejte nám.

+420 273 160 600

Automobilový průmysl

25.08.2022

Automobilový průmysl je jedno z nejrychleji se rozvíjejících odvětví. Zákazníci požadují spolehlivostcenovou dostupnost i snižování spotřeby pohonných hmot. S tím souvisí také snižování produkce škodlivých látek, které nutí automobilky k inovacím v oblasti konstrukce, použitých materiálů a výrobního procesu. Velkým trendem v současné době jsou elektromobily, které však vyžadují náročnou výrobu.

Multisenzorové měřicí systémy od amerického výrobce OGP nabízejí spolehlivost, rychlost a přesnost s možností integrace 3D CAD modelů a jsou tak ideálním řešením pro měření různých druhů komponent pro automobilový průmysl. Výrobci těchto komponent se mohou na tyto měřicí přístroje spolehnout již mnoho desítek let, neboť firma OGP letos slaví již 77. výročí od svého založení.

Systémy lze vybavit celou řadou dotykových, skenovacích a laserových senzorů, které jsou přizpůsobené pro různé typy výrob. To umožní zajistit kompletní měření i tvarově složitých součástí. Stroje OGP vám nejen umožňují měřit všechny vlastnosti dílu pomocí různých sond a senzorů, ale také integrovat nové senzory v budoucnu, což znamená, že vaše měření automobilových součástí je přizpůsobitelné, aby poskytlo prostor pro váš další obchodní růst.

Pomocí našich technologií budete moci měřit širokou škálu dílů, od těch nejmenších (jako jsou konektory) až po velké díly motoru.

Systémy vhodné pro měření v automobilovém průmyslu jsou:

SmartScope Flash & CNC – univerzální přístroj pro měření nejrůznějších dílů vybavitelný celou řadou senzorů

SmartScope SP – přístroj navržený pro přesné měření pomocí skenovací sondy

SmartScope Vantage – nejpřesnější přístroj od společnosti OGP; mnoho výrobců komponent elektromobilů tyto systémy implementovalo a denně je používá

ShapeGrabber – přístroj určený pro 3D skenování tvarově složitých dílů bez nutnosti softwarového zarovnání

TurnCheck – určený pro měření hřídelí a jiných rotačních komponent přímo ve výrobním prostředí

Nevíte si rady, jaký měřicí přístroj je pro Vaši výrobu nejlepší? Klikněte na výběr přístroje v hlavní liště a najdete tak měřicí přistroj vyhovující vašim potřebám.