Nevíte si rady? Zavolejte nám.

+420 273 160 600

Výroba ortopedických pomůcek

21.10.2022

DePuy Synthes, ortopedická společnost skupiny Johnson & Johnson, nabízí řešení pro pacienty s celou škálou potíží, a to od ortopedických a traumatologických, až po neurologické. Díky tomu pomáhá uzdravit a obnovit pohyb milionům pacientů. Společnost navrhuje, vyrábí a distribuuje ortopedické přístroje a pomůcky včetně kyčelních, kolenních, končetinových, traumatických, biologických a operačních náhrad, nástrojů a implantátů.

Společnost DePuy Orthopedics byla založena již v roce 1895 a stala se tak první obchodní ortopedickou společností v USA. Její dlouhodobý závazek k inovacím v péči o pacienty jí pomohl stát se globálním lídrem v ortopedických pomůckách a přístrojích. Momentálně zahrnuje portfolio DePuy Synthes Joint Reconstruction více než 200 výrobků.

Komponenty, jako například kolenní implantáty, jsou kontrolovány laserovým skenováním, protože pro jejich správnou funkci je nutné vytvořit složitě tvarované obrysy.

S tím, jak společnost DePuy Synthes vyvíjela čím dál složitější tvarované součásti zdravotnických pomůcek, implantátů a protetických pomůcek, zjistila, že její možnosti měření jsou omezeny nízkou hustotou bodů a relativně nízkou rychlostí tradičních technologií dotykových sond.

Protože jsou její výrobky určeny pro lidské pacienty, potřebovala společnost DePuy dramaticky zvýšit hustotu bodového pokrytí, aby přesně zachytila ​​tvar a rozměry těchto složitých tvarů a aby bylo možné je přímo porovnat s návrhy v softwaru CAD.

ŘEŠENÍ od značky OGP

Pro získání vysoké bodové hustoty potřebné pro přesná měření zvolila společnosti DePuy Synthes 3D laserový skenovací systém ShapeGrabber. Toto řešení se ukázalo jako rychlejší a všestrannější než jiné měřicí systémy s laserovými sondami, které v rámci výběrového řízení společnost DePuy Synthes hodnotila, protože skener ShapeGrabber byl schopen rychle a přesně změřit složité složené křivky výrobků společnosti DePuy Synthes.

VÝSLEDKY

"PŘEŠLI JSME NA 3D LASEROVÝ SKENER SHAPEGRABBER, KTERÝ JE MNOHEM RYCHLEJŠÍ A UNIVERZÁLNĚJŠÍ ALTERNATIVOU."

Od té doby, co si společnost DePuy Synthes vybrala měřicí systém ShapeGrabber, zjistila, že dokáže rychle překonfigurovat skener tak, aby vyhovoval dílům různých velikostí, a může provádět opakované kontroly kvality, jejichž cílem je garance toho, že díly s malým objemem jsou správně tvarovány a vyráběny ve správné velikosti.

„Kvůli kompletní kontrole našich anatomických implantátů jsme se rozhodli pro bezdotykový přístup laserového skenování. Náš první měřicí systém s laserovou sondou byl velmi pomalý a měl omezenou funkci, protože mohl získat pouze jeden bod najednou a mohl měřit pouze průměry.“