Nevíte si rady? Zavolejte nám.

+420 273 160 600

Měření plastů pomocí přístrojů OGP

15.08.2022

Měření plastů bývá mnohdy složitým úkolem. Díky svým fyzikálním vlastnostem se plasty smršťují, deformují, mají různé barvy a povrchy a nabývají složitých tvarů. To vše je velkou výzvou při měření z hlediska efektivnosti a přesnosti. 

Optické systémy OGP nabízejí spolehlivé a efektivní řešení pro kompletní měření jednoduchých i složitých plastových dílů.

Příkladem je společnost Tessy Plastics, která se zabývá výrobou forem pro vstřikování plastů. Její oddělení kvality tvoří 77 zaměstnanců, kteří se zaměřují na kvalitu výrobků v 7 výrobních směnách, téměř 365 dní v roce. Program kvality je hlavním rozlišovacím znakem při hledání nových zákazníků a umožňuje společnosti agresivně a sebevědomě přejít na nové trhy pro zákazníky se specifickými potřebami, kteří vyžadují vysokou přesnost. Ředitel kvality Mark Towers k tomu uvádí: „Naši zákazníci zjistili, že dosahují vyšší produktivity ve svých vlastních závodech, protože vědí, že se mohou spolehnout na dokonalý výrobek od naší firmy. Jejich montážní procesy běží lépe, protože výrobky od nás jsou stále konzistentní. Dosahujeme toho díky kontrole přesnosti a výrobních procesů, které nám pomáhají udržovat přístroje OGP“.

Tessy Plastics je vysoce inovativní společností s vysokým stupněm automatizace a řízením kontroly kvality pomocí metody nazvané Statistická kontrola procesu. Momentálně společnost vlastní již 20 přístrojů řady OGP SmartScope. Nedávno si zakoupila přístroj OGP SmartScope Vantage 450 se softwarem ZONE3®, který plně podporuje práci s 3D CAD modelem. Na přístroji je nainstalován laser TeleStar® Plus, který umožňuje rychlé skenování povrchu, a unikátní mikrosonda sondu Feather Probe pro měření snadno deformovatelných materiálů. Pan Towers k tomu dodává: „Přístroj využijí především naši inženýři kvality k vývoji nástrojů, a to díky jeho vysoké přesnosti. Avšak kvůli své všestrannosti ho mohou ostatní v případě potřeby použít i při samotné výrobě“.

Díky 3D CAD modelům dodaných zákazníkem je společnost Tessy Plastics schopna porovnat obrysy vstřikovacích forem přímo s modelem, a to vše bez nutnosti výroby jakéhokoliv dílu. Tím se minimalizuje čas a náklady na seřizování a odladění prototypů.

Jedním z obchodních segmentů, na který se společnost zaměřila, bylo mikroformování a mikromontáž pro trh s lékařským vybavením. Dodržování přísných tolerancí požadovaných vysoce regulovaným průmyslem je cílem i v celém výrobním procesu: vstřikování, měření a mikromontáž, která zahrnuje robotické stroje typu pick-and-place umístěné ve výrobním prostředí ve sterilně čistých prostorách.

Schopnost Tessy Plastics vyrábět a měřit vysoce sofistikované a přesné mikrodíly umožnila společnosti dosáhnout úspěchu na nových trzích, na které tradiční vstřikovací lisy nedosáhnou. „Získáváme půdu pod nohama na těchto specializovaných trzích v USA i v Evropě. Měřicí systémy značky OGP nabízejí takovou přesnost, že nám umožňují úspěšně konkurovat i na těchto trzích. Z našich nových zakázek na mikromontáže usuzujeme, že zároveň získáváme podíl na trhu obvykle na úkor jednoho z našich konkurentů. Stroje OGP jsou opravdu velmi spolehlivé. Software je pevný jako skála a umožnuje snadné programování. V průběhu let jsme nakoupili téměř 30 strojů značky OGP – stal jsem se na strojích této značky závislý.“ dodává k tomu s úsměvem Mark Towers.

O společnosti:

Společnost Tessy Plastics byla založena podnikatelem Henrym Beckem v roce 1973. Na začátku pan Beck provozoval jen jeden malý podnik v Elbridge ve státu New Yorku, který byl zaměřený na projekty přesného lisování. Během dalších více než 40 let se společnost Tessy rozrostla z malé rodinné lisovací společnosti do globálního smluvního výrobce s několika pobočkami ve státech New York, Virginia i v Číně. 

Systémy vhodné pro měření plastů jsou:

SmartScope Flash & CNC – univerzální přístroj pro měření nejrůznějších dílů vybavitelný celou řadou senzorů

ShapeGrabber – přístroj určený pro 3D skenování tvarově složitých dílů bez nutnosti softwarového zarovnání

SNAP – přístroj vybavený velkým zorným polem pro rychlé optické měření ve 2D

Nevíte si rady, jaký měřicí přístroj je pro Vaši výrobu nejlepší? Klikněte na výběr přístroje v hlavní liště a najdete tak měřicí přistroj vyhovující vašim potřebám.