Nevíte si rady? Zavolejte nám.

+420 273 160 600

Vyšší přesnost pro společnost Cirteq

08.06.2023

Společnost Cirteq je více než osm desetiletí předním výrobcem pojistných kroužků a podložek. Svoji výrobu dodává více než 500 zákazníkům po celém světě, přičemž drtivá většina z nich je z automobilového průmyslu. Mezi nimi jsou značky jako Jaguar Land Rover, Volvo, JCB, Honda, Volkswagen, Renault, Nissan, BMW, Peugeot, Citroen, GKN, Bosch, Siemens nebo Mitsubishi.

Díky svému širokému portfoliu obsahující přibližně 3800 variant výrobků je společnost velmi žádaná. Podložky a pojistné kroužky jsou klíčové  při konstrukci motoru, a proto jsou na ně ze strany zákazníků kladeny extrémní požadavky na kvalitu.

Když hledal tým inženýrů společnosti Cirteq inovaci v měřicích technologiích, našel společnost OGP, která se specializuje na multisenzorové měření. Měřicí přístroje OGP nabízejí možnost přesného a efektivního měření několika senzory najednou a zvládnou i ty nejsložitější součásti.

Manažer externí kvality Theo Speller říká “Když jsme hledali vhodný měřicí přístroj, potřebovali jsme, aby uměl všechno, jak měření 3D dotykovou sondou Renishaw, tak 2D optické měření“.

“Stroj, který se nám při rešerši celého portfolia přístrojů OGP podařilo najít, byl OGP ZIP LITE 300. Ten totiž dokáže s rozsahem 300 mm změřit většinu našich výrobků. Dotyková sonda od Renishaw nám pomáhá vytvářet 3D modely a měřit každý rozměr, který náš zákazník potřebuje.“

Přístroje OGP pracují se submikronovou přesností, což umožňuje měření přesných tolerancí, které jsou na výrobu velmi složité. Díky přesnějším datům z měření najdeme nedostatky mnohem dříve, riziko zmetkovitosti je menší a výrazně se tak zvýší produktivita.

Pan Speller dále dodává: “Při manuálním měření jsme nedosahovali kvůli chybám operátora takové opakovatelnosti, jakou bychom si představovali. To je jednou s hlavních výhod přístrojů OGP – zvyšujeme kvalitu a přesnost měření a jako bonus ještě ušetříme čas. V posledním roce jsme v důsledku toho nezaznamenali žádné chyby měření.

Čas nutný k nalezení problému ve výrobě se snížil, přistroje nám umožňují offline programování a měření všech komplikovaných charakteristik.

Naším zákazníkům z automobilového průmyslu musíme dokázat, jak jsou přístroje opakovatelné. S přístroji OGP tyto požadavky jednoduše splňujeme.

Součástí dodávky přístroje OGP je nejen jeho instalace a kalibrace, ale také řešení upínání, tvorba programů, podpora aplikací a školicí balíčky na míru. Tyto balíčky jsou navrženy tak, aby zajistily bezproblémové nastavení projektu, takže uživatelé začnou sklízet výhody multisenzorové metrologie od prvního dne. 

Pan Speller dale upřesňuje: „Specialista z OGP poskytl přímo u nás ve firmě školení na míru, které bylo přizpůsobeno našim speciálním požadavkům. Díky počátečním informacím, které jsme dostali, jsme mohli doškolit pědalších kolegů. Školitel z OGP nám také pomohl s importem dat z měření do našeho našeho statistického software pro kontrolu kvality.

Naše počáteční investice do stroje se vrátila již po roce, protože jsme ušetřili čas na výrobu. Dokázali jsme, že s přístrojem od firmy OGP to je možné.