Nevíte si rady? Zavolejte nám.

+420 273 160 600

Zvýšení produktivity s měřicími systémy OGP

22.05.2024

Díky nejmodernějším výrobním technologiím, které využívají zkušení výrobci pružin, je společnost Adwin Spring Co. Ltd. schopna uspokojit svou velmi různorodou klientelu, a to jak při výrobě malých, tak i velkých sérií.

Tradiční způsoby měření dílů přestaly plně vyhovovat potřebám rychlosti a přesnosti rostoucím požadavkům a společnost rychle zjistila, že je třeba provést některé významné změny.

Tehdy společnost Adwin Spring objevila společnost OGP – předního světového výrobce multisenzorových metrologických přístrojů.

Will Hayes, manažer kvality ve společnosti Adwin Spring řekl: "Před zakoupením stroje OGP jsme používali tradiční měřicí metody: třmeny, mikrometry a profilprojektory, ale u mnoha těchto metod se může stát, že různí lidé naměří různé hodnoty, které mohou být značně nepřesné. Hledali jsme proto alternativní metodu, protože naši zákazníci požadovali přesnější výsledky a také různé druhy protokolů a funkcí 3D měření."

"Zkoumali jsme proto různé metody, například laserové skenování a další bezdotykové technologie, ale zjistili jsme, že OGP nabízí nejlepší řešení. Potřebovali jsme bezkontaktní měření, protože tradiční měřicí metody by pružinami posouvaly, místo aby provedly správné vyhodnocení." dodává Hayes.

Přístroj OGP SmartScope Flash 300, který společnost Adwin Spring zakoupila s intuitivním a snadno ovladatelným softwarem, se může pochlubit pokročilými multisenzorovými metrologickými funkcemi. Navíc využívá vysoce kvalitní kameru a umožňuje při měření kombinaci dotykových sond, mikrosond a laserových skenerů.

Měřicí systém je navržen pro použití v dílenském prostředí a v mnoha dalších průmyslových aplikacích k rychlému, přesnému, spolehlivému a automatickému získávání dat, a to dokonce i u těch nejsložitějších dílů a prvků.

Práce s přesnými statistickými daty v reálném čase umožňuje lepší kontrolu výrobního procesu, protože problémy je možné okamžitě identifikovat a odstranit. Menší zmetkovitost, minimální počet předělávek a rychlejší produktivita jsou tak jen některé z výhod.

Díky tomu je OGP metrologickým zařízením, které si vybírají výrobci po celém světě.

Pan Will Hayes ještě upřesnil: "Během předváděčky jsme si uvědomili, že OGP je pro naši činnost vhodnější, protože vyrábíme velké množství dílů, a tudíž kvůli velkému množství výrobků, které vyrábíme, je potřeba měřit velmi rychle, a to většina běžných strojů nedokáže. Přínosy jsme začali vnímat už během prvního měsíce. U spousty našich dílů provádíme kontrolu celého výrobního procesu, a to je časové náročné. Na stroji měřicí program proběhne za 30 vteřin, a ne za pět minut, jak když jsme kontrolovali díly na profilprojektoru. Od té doby, co máme tento stroj, jsme ho předvedli některým našim zákazníkům a dodavatelům, a všichni byli ohromeni."